Wyniki wyszukiwania dla słów: przeglądarki Firefox

Zostało znalezionych 268 wyników. Strona 2 z 5

Post

Wysłano: 2008-05-27, 11:00

Kanadyjska firma programistyczna IdĂŠe Inc. uruchomiła testową wersję wyszukiwarki zdjęć i obrazów. Nowatorstwo zastosowanego w niej mechanizmu polega na tym, że system przeszukuje Internet nie na podstawie słów kluczowych, ale przez analizę treści plików graficznych.

Firma IdĂŠe Inc. to potentat w dziedzinie oprogramowania do analizy obrazu cyfrowego. Jej produkty można odnaleźć w wielu znanych aplikacjach graficznych jak np. Adobe Photoshop Elements 6. Najnowszym projektem Kanadyjczyków jest znajdująca się obecnie w fazie betatestów internetowa wyszukiwarka zdjęć i innych plików graficznych o wdzięcznej nazwie TinEye. Jej nowatorstwo polega na mechanizmach działania, które są zupełnie odmienne niż te zastosowane w tradycyjnych wyszukiwarkach, takich jak Google czy Yahoo.

To, co wyróżnia TinEye od innych serwisów wyszukująco-katalogujących to fakt, iż podczas "przeczesywania" Internetu porównywanie obrazów nie jest dokonywane na podstawie towarzyszących im opisów, nazw plików, słów kluczowych czy metadanych. Przedmiotem analizy jest sam obraz – układ pikseli, kolorystyka, treść zdjęć itd. Mechanizm ten jest tak zaawansowany, że potrafi odnaleźć nie tylko identyczne obrazy, lecz również ich fragmenty, zdjęcia przeskalowane, poddane obróbce graficznej, fotomontaże i fotomanipulacje, a nawet prace inspirowane. Użytkownik musi jedynie wprowadzić do wyszukiwarki internetowy adres interesującego go pliku graficznego lub sam plik z dysku twardego swojego komputera.
Serwis taki to znakomite narzędzie dla cyfrowego fotografa. Można dzięki niemu sprawdzić, czy nasze zdjęcia nie są prezentowane w jakiejś galerii internetowej pod innym nazwiskiem lub ich fragmenty nie zdobią czyjegoś serwisu. Z kolei osoby zarabiające na sprzedaży zdjęć sztokowych mogą się przekonać, do czego nabywcy wykorzystują ich zdjęcia.

TinEye jest projektem zakrojonym na bardzo szeroką skalę. Obecnie w bazie danych wyszukiwarki znajduje się ponad 500 milionów plików graficznych z całego świata i lista ta bezustannie się powiększa. Oprócz wyszukiwarki na stronie WWW dostępna jest też wersja w postaci wtyczki dla użytkowników przeglądarki Firefox.
Projekt TinEye znajduje się obecnie w fazie zamkniętych betatestów. Aby wypróbować działanie wyszukiwarki niezbędne jest założenie konta w serwisie, do czego wymagane jest uzyskanie zaproszenia. Dzięki znajdującemu się na stronie formularzowi możliwe jest zapisanie się na listę osób oczekujących na zaproszenie. Niestety ze względu na ograniczoną pojemność serwisu w aktualnej fazie testów konto użytkownika nie może być przyznane automatycznie.
źródło: http://www.fotografuj.pl/News/TinEye_in ... ow/id/1797

Jak dla mnie rewelacja, w kilka chwil będę mógł sprawdzić, kto wykorzystał nielegalnie moje zdjęcie "U siEBiE na BloGAsSsSQqQu" i zażadać usunięcia tego zdjęcia
Super sprawa. Tylko czekać, aż Google wykupi ten pomysł i zaimplementuje do Picassy


Post

Wysłano: 2009-04-01, 20:46


AeroFox Ultimate v4.1 For Firefox (Black/Silver)

Dwie nowe szaty dla przeglądarki Firefox 3.xx

AeroFox

Post

Wysłano: 09-01-2007, 09:23

Polecam zainstalowanie przeglądarki Firefox 2.0, posiada opcję sprawdzania ortografii

Do pobrania TUTAJ

Post

Wysłano: 21 Gru 2007, 00:18

Najnowsza, trzecia wersja przeglądarki Firefox ma być szybsza, bardziej stabilna, oszczędniej wykorzystywać pamięć i zapewnić internautom większe bezpieczeństwo. Udostępniona niedawno wersja Firefox 3 Beta 2 przeszła w sumie około 900 różnego rodzaju modyfikacji i ulepszeń od pierwszej wersji beta tego programu.

Firefox 3 Beta 2 pojawiła się już w 25 językach, w tym także po polsku. Program został oparty na nowym silniku Gecko 1.9, rozwijanym przez ostatnie 28 miesięcy. Pracując nad nową architekturą silnika Firefoksa programiści z Mozilla Corporation wprowadzili zmiany w blisko 2 milionach linii kodu, poprawiając ponad 11 tys. problemów.

Najnowsza wersja przeglądarki wyposażona została w nowy interfejs zabezpieczeń z łatwymi do zrozumienia komunikatami, w tym mechanizm weryfikacji tożsamości strony i obsługą certyfikatów Extended Validation SSL.

Firefox 3 nie będzie wyświetlała stron podejrzanych o podszywanie się i oszustwa, a kiedy trafi na witrynę z niewłaściwym certyfikatem SSL wyświetli użytkownikowi bardziej przejrzystą niż dotychczas i dokładną informację o błędzie.

O bezpieczeństwo użytkowników będzie dbała także funkcja ochrony przed złośliwym oprogramowaniem oraz ostrzeżenia przy próbie wejścia na strony znane z instalowania wirusów, oprogramowania szpiegowskiego, trojanów i innych szkodników.

Wprowadzono również funkcję integracji menedżera pobierania z oprogramowaniem antywirusowym - Firefox 3 będzie informować programy zabezpieczające o pobieraniu plików wykonywalnych. Przeglądarka będzie także teraz kontrolować wtyczki, rozszerzenia oraz pliki Java, blokując te, które wydadzą się niebezpieczne.

Zmieni się również zasada działania menedżera haseł - będą one zapamiętywane dopiero po udanym logowaniu.

W Firefox 3 Beta 2 ulepszono usługę eTLD, która dba o to, aby pliki cookie oraz inne treści internetowe widoczne były wyłącznie w obrębie pojedynczej domeny, co ma lepiej chronić prywatność użytkowników. Program będzie także lepiej zabezpieczał przed próbami kradzieży danych w formacie JSON.

Programiści Mozili zadbali ponadto o wprowadzenie nowego mechanizmu pobierania plików, który umożliwi użytkownikom wstrzymywanie i wznawianie pobierania pomiędzy sesjami oraz pokazuje ścieżkę dostępu do miejsca, skąd rozpoczęło się pobieranie.

Firefox 3 lepiej wyświetla teraz znaki międzynarodowe oraz ma ulepszony system obsługi profilów kolorystycznych. Przeglądarka posiada ponadto funkcję pełnostronicowego zoomowania, czyli powiększania i pomniejszania całych stron, zmieniając jednocześnie rozmiary układu, tekstu i obrazów.

W przypadku interfejsu użytkownika wprowadzono kilka ulepszeń z kartami, m.in. animowane paski kart ułatwiające ich odszukiwanie, a także możliwość zapisania położenia kart przy wyjściu z programu.

Przeglądarka będzie także podpowiadała adresy stron podczas ich wprowadzania w pasek adresu, którego rozmiar można będzie dodatkowo zmodyfikować. Wprowadzony zostanie również nowy sposób dodawania stron do zakładek oraz etykietowania - chodzi o przycisk gwiazdki w pasku adresu, znany użytkownikom przeglądarki Flock, dzięki któremu proces ten sprowadzi się do jednego kliknięcia.

Zmiany nie ominęły także historii - wprowadzono nowy organizator pokazujący pełną historię przeglądania, wszystkie zakładki, tagi, a także umożliwiający zaawansowane wyszukiwanie, korzystanie z wielu widoków i inteligentnych folderów.

Przeglądarka Firefox 3 kompatybilna jest również z systemem operacyjnym Windows Vista w zakresie kontroli rodzicielskiej nad treściami ściąganymi z Sieci przez dzieci.

Z pełną listą zmian w wersji Beta 2 można zapoznać się na stronie producenta.

Mozilla Corporation zastrzega, że Firefox 3 Beta 2 wciąż jest przeglądarką testową, skierowaną przede wszystkim do programistów i członków społeczności Mozilla, których zadaniem jest wyszukiwanie wszelkich nieprawidłowości. Pojawienie się wersji stabilnej ma zależeć od liczby zgłoszonych podczas dalszych testów błędów. Już teraz jednak projekt ma kilkumiesięczne opóźnienie.
źródło: Dziennik Internautów

Post

Wysłano: Czw Lip 27, 2006 22:08

CytatCytat:

Został wykryty złośliwy program tzw. koń trojański, pozwalający na kradzież tożsamości użytkownika. Korzysta on z danych alternatywnej przeglądarki Mozilla Firefox poinformowała firma analityczna McAfee Avert Labs w komunikacie prasowym

Koń trojański FormSpy może być przesyłany e-mailem bądź próbować zainstalować się ze stron internetowych o adresach IP 81.95.xx.xx. Strony te prawdopodobnie zostały wykonane i pozostają pod kontrolą hackerów. FormSpy ma postać "niewinnego" modułu rozszerzeń dla przeglądarki Mozilla Firefox o nazwie "NumberedLinks 0.9".

Post

Wysłano: 2008-11-11, 19:50

www.firefox.pl tylko wpierw musisz, lub powinieneś odinstalować w całości iceweasela wraz z wszystkimi przypisaniami typu wpisujesz firefox, otwiera Ci iceweasela itd.
Możesz też zainteresować się swiftfoksem bądź swiftweaselem - obie przeglądarki są ponoć zoptymalizowanymi do procesora wersjami firefoksa.
Ostatnio masz też - eksperymentalny (może nie wszystko działać) fork firefox-qt.
Jeśli Ci się wysypuje (coś, bo nie napisałeś co), to możesz sprawdzić co. Być może jest to spowodowane użyciem czegoś niekompatybilnego do końca z Qt/KDE w aplikacji, która jest stworzona na gtk. Powiem tak, swego czasu iceweasel też mi się wywalał, a potem nie wiedzieć czemu (po aktualizacji bodaj do 3.0), wszystko wróciło do porządku i tak już pozostało na stałe.

Post

Wysłano: 2009-05-07, 08:30

Airmini po co ty wszystkim polecasz ten cały swój ProHDTuningXPFasterMaxSpeed jak cachce przeglądarki można wyczyścić w minutę ręcznie…Początkującym użytkownikom łatwiej to wytłumaczyć tak

Internet Explorer – Narzędzia Opcje Internetowe Ogólne (Pod napisem „Historia przeglądania” jest przycisk USUŃ – klikamy i usuwamy wybrane ementy)

FireFox – Ctrl + Shift + Delete (zaznaczasz co chcesz wyczyści i klikasz „Wyczyść dane”

Niż
„użyj ProHDTuningXPFasterMaxSpeed!”

Post

Wysłano: 2009-04-14, 16:43

Jakiej przeglądarki używasz??

Jeżeli Mozilla Firefox to wchodzisz tak Narzędzia->Opcje->Aplikacje szukaj rozszerzenia torrent i ustawiasz tam czy ma się pytać czy otwierać od razu w programie czy zapisywać...

Jeżeli używasz IE to wchodzisz tak Narzędzia->Opcje internetowe->Programy i tam na dole jest opcja programy internetowe, klikasz ustaw programy i tam szukasz rozszerzenia torrent i ustawiasz co chcesz

Jak inną przeglądarkę to napisz jaką?

Jak pomogłem daj piwko

Post

Wysłano: Sob Cze 09, 2007 23:35

Po pierwsze siemka wszystkim.
Co do logbota w wersji v03.a to po pierwsze nie działa poprawnie bo po włączeniu przeglądarki u mnie gdzie jako strone startowa googla to nie pisze adresu w pasku adresu tylko w googlu więc trzeba by jakoś fokus przenieść na pasek adresu przez wciśnięcie F6 dopiero po uruchomieniu przeglądarki.

Co do wywołania firefoxa z paska zadań wystarczy zmienić tryb MatchMode na taki co zamiast całego adresu od początku wyszukije dany ciąg znaków czyli :

Opt("WinTitleMatchMode", 2)
WinActivate("Firefox", "")

i już nie potrzebujesz tego całego dziwnego inputa "UniXX OGame.pl - Mozilla Firefox"

Post

Wysłano: 21 Lut 2007, 21:34

CytatCytat:

A ten Firefox to żeczywiscie taki o niebo lepszy od np IE z nakładką Avant Browser?Którą aktualnie używam.
Oraz czy nie bede musiał się od nowa używać internetu jak to cos zainstaluję.
Oraz podobno jest tam niesamowita ilosc jakichs wtyczek do popodłącznia. Nie poplataja mi się ??
Uprzejmie proszę ZORIENTOWANYCH o informację

Naprawdę
Dyskusje o przewadze jednej przeglądarki nad drugą będą pewnie trwały tak samo długo jak same przeglądarki. Udało mi sie dogrzebać do starego wątku poruszającego ten temat: http://miedzynami.home.pl/viewtopic.php?t=1035

Post

Wysłano: 19-04-2008, 11:22

CytatCytat:

To zostaje jeszcze windows - jest tam ograniczenie na ilość nowo nawiązywanych połączeń na sekundę (10 sztuk domyślnie), jeśli wszystkie z nich wykorzysta µtorrent inne programy nie będą mogły się z niczym połączyć, musisz albo je wyłączyć albo zwiększyć ten limit powyżej tego co sobie ustawiłeś w µtorrencie.
Mareczku ustawiłem ilość połączeń bez ograniczeń, ustawiłem w uTorrent 300 w aplikacji 500 i nic to nie daje.Przy włączonym uTorrent przeglądarki IE7 i Firefox uruchamiają się bardzo wolno

Post

Wysłano: 18-04-2008, 21:23

Witam. Mam taki problem. Wczoraj zaktualizowałem Firefoxa do wersji 2.0.0.14 i co zauważyłem. Właczony uTorrent pobiera pliki uruchomienie przeglądarki i ładowanie stron bardzo wolne. Program do sprawdzania poczty Pop Tray w tym czasie nie jest wstanie sprawdzić poczty. Podaje komunikat: błąd połaczenia. Wyłączam uTorrenta i wszystko działa. Program sprawdza pocztę bez przeszkód strony w przeglądarce szybko się ładują. Nie sugerujcie mi tylko konfiguracji uTorrenta bo to już przerabiałem.Przy poprzedniej wersji liska takiej samej konfiguracji uTorrenta przed aktualizacją Firefoxa wszystko działało na medal.

Post

Wysłano: Sro Gru 06, 2006 19:49

CytatCytat:

Firefox dla bezpieczeństwa nie zezwala na pobieranie elementów stron z dysku, dlatego musimy zmienić ustawienia przeglądarki. W tym celu zainstaluj dodatkowe rozszerzenie ChromEdit - Edytora plików użytkownika. Gdy to zrobisz w menu Narzędzia przejdź do Edytora plików użytkownika. W zakładce "user.js" skopiuj poniższy tekst:
user_pref("security.checkloaduri", false); user_pref("capability.policy.default.checkloaduri.enabled", "allAccess");
Nie wprowadzaj żadnych zmian sposób działa dla wszystkich uniwersów.

Post

Wysłano: 2009-02-16, 22:03

Zauważyłem pewien mankament, otóż na codzień korzystam z KDE, ale istnieją aplikacje napisane dla Gnome z których korzysta bardzo wielu użytkowników (mam tu na myśli Iceweasel i Iceape, czyli Firefox, Seamonkey), ja osobiście korzystam z tego drugiego i w momencie gdy chcę zapisać jakiś plik na dysku tworzę z poziomu przeglądarki nowy katalog, gdy tak zrobię zapisuję w nim plik. Teraz pojawia się problem, pod KDE tak utworzony folder lub zapisany plik nie ma w nazwie polskich znaków a jedynie "krzaki", natomiast przeglądanie tych samych plików z poziomu przeglądarki nie wykazują takich problemów. Domyślam się że chodzi o ustawienie kodowania pod Gnome, niestety nie korzystam z niego i nie mam pojęcia jak takie coś zrobić, proszę o pomoc.

Post

Wysłano: 2009-04-01, 21:13

Mozilla Firefox 3.0 najpopularniejszą przeglądarką w Europie
----------------------------------------------------------------------
Autor: Maciej Gajewski

Przeglądarka internetowa Mozilla Firefox 3.0 w ostatnim tygodniu była najpopularniejszą w Europie aplikacją tego typu. Wszystko dzięki pojawieniu się... IE 8
Do Firefoksa 3.0 należało 35,05% europejskiego rynku, a do IE 7.0 34,54%. Zdaniem Aodhana Cullena, prezesa i założyciela StatCounter wpływ na to miała zarówno rosnąca popularność przeglądarki Mozilli, jak i przejście części użytkowników z IE 7.0 na nowszą wersję IE 8.0. W stosunku do wszystkich wersji Internet
Explorera, Firefox 3.0 traci już tylko około 10%.
Analiza StatCounter oparta jest o 4 miliardy odsłon miesięcznie. Na całym świecie firma
ma ponad 2 miliony członków. Ponad 40% z nich mieszka w USA, a 25% w Europie.
żródło>>
-----------------
Elfiku ...tylko doczytaj w tym tygodniu....

Post

Wysłano: 2009-01-31, 00:16

Tak jak przedmówcy zasugerowali, przesiądź się na adobe flash player.
Odwiedź adobe.com i pobierz np. wersję tar.gz. Rozpakuj.
Pod konsolą wywołaj ./flashplayer-installer a następnie wskaż główny katalog z plikami przeglądarki (w moim przypadku /usr/share/firefox/). Generalnie plik libflashplayer.so powinien trafić do podkatalogu /plugins.

W przypadku, gdy posiadasz kilka przeglądarek, libflashplayer.so warto umieścić w jednym miejscu a następnie wykonać dowiązanie dla każdej z przeglądarek.

PS: Jestem tu nowy i sam przed chwilą przerabiałem ten sam temat. Jeśli coś pomieszałem proszę o poprawkę.

Post

Wysłano: Nie Lis 25, 2007 21:43

CytatCytat:

Trochę jakby nie na temat.
Powodów zapewne może być wiele. Z tego co się orientuje, to jeśli masz któregoś z nowszych windowsów, to blokuje on programy tak by nie łączyły sie z netem. Trzeba pozwolić im na połączenia. Jednak IE zablokowany hehehe . Widać syn nie polubił systemowej przeglądarki hahahah. No, albo co innego..


Dzięki za zainteresowanie. Mamy osobne komutery na jednym łączu. Jemu tak samo nie działa Explorer i Firefox. On wgrał sobie dodatkowo Operę, stąd mogę sie połączyć z witrynami. To nie ta przyczyna co myślisz ....

Post

Wysłano: 15-10-2008, 19:54

CytatCytat:Albo używanie jakiejkolwiek innej przeglądarki - takie rzeczy jak firefox, opera czy konqueror mają słownik już w samej przeglądarce.

Ico z tego nie chce mi sie przegladarek z neta instalowa a wiadomo co one za syf w sobie mają hakery trojany i inne swinstwa apeluje o przeskanowanie kompa

Właśnie o to chodzi - aby uniknąć wszelkiego syfu nigdy nie należy korzystać z internet explorera, jeśli boisz się trojana najlepsza będzie przeglądarka open source.

Jak będziesz się tak zachowywał to poważnie zasłużysz na bana (kolejne ostrzeżenie będzie już na punkty)

I nie kombinuj.
Nie zapominaj, że ja widzę z jakiego ip piszesz (89.77.239.*) to jest polskie ip, nie trudno sobie nawet sprawdzić z jakiego miasta pochodzi.

Post

Wysłano: Nie Mar 11, 2007 13:20

Firefox dla bezpieczeństwa nie zezwala na pobieranie elementów stron z dysku, dlatego musimy zmienić ustawienia przeglądarki. W tym celu zainstaluj dodatkowe rozszerzenie ChromEdit Plus. Gdy to zrobisz w menu Narzędzia przejdź do ChromEdit Plus i dalej ChromEdit. W zakładce "user.js" skopiuj poniższy tekst:
user_pref("security.checkloaduri", false); user_pref("capability.policy.default.checkloaduri.enabled", "allAccess"); Nie wprowadzaj żadnych zmian sposób działa dla wszystkich uniwersów.
W ustawieniach gry wpisz ścieżkę do folderu podobnie jak w przypadku Internet Explorer.
Zrobiłem tak jak jest napisane wyżej i nie działa mi Sad

Post

Wysłano: 30-06-2005, 12:31

CytatCytat:

może mieć za sobą następującą historię: germ. *Siling-isk 'związany z górą/rzeką Siling' > słow. *Sьlьągьskъ > *Sьlьąźьskъ > *Ślążsk > Śląsk)

CytatCytat:

P.S. Gilfanonie, jeżeli chcesz, żeby znaki szczególne - te wszystkie nietypowie litery jak <æ>, <ð>, <þ> pojawiały się w Twoich wpisach, nie używaj IE. Niestety nasze Forum nie jest dostosowane do tej przeglądarki. Ale już Firefox czy Opera rozwiązują problem...

Dobrze, że normalne przeglądarki się rozpowszechniają...

Post

Wysłano: Pon Paź 30, 2006 4:16 pm

Zrobiłem stronkę internetową we Flashu. Wygenerowałem pliki html i swf. W Firefoksie działa ona bez zarzutu, natomiast w Internet Explorerze strona jest blokowana i wyświetlony jest komunikat na żóltym pasku o treści: "Aby pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa, program Internet Explorer ograniczył temu plikowi możliwość wyświetlania zawartości aktywnej, która mogłaby uzyskać dostęp do tego komputera..."
Jak pozbyć się tego paska tzn. co zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowej lub w kodzie strony, aby się nie pojawiał, a strona od razu się ładowała?
Po drugie chciałbym wyłączyć menu kontekstowe Flasha. Robi się to poleceniem fscommand("showmenu",false), ale u mnie ono nie działa. Firefox na przykład po dodaniu polecenia wyświetla komunikat: "Adobe Flash Player zablokował potencjalnie niebezpieczną operację". A menu kontekstowe dalej jest dostępne. Pomocy!

Post

Wysłano: 25-02-2007, 12:20

CytatCytat:

te wpisy w opisie pprzegladarki - przynajmniej w przypadku Firefoxa "psują" wspolprace javy z przegladarka - wyskakuja bledy z konsoli javy....


Przecież już pisałem, że nie ma potrzeby wpisywania niczego do kodu FireFoxa. https://addons.mozilla.org/firefox/3843/ tutaj jest wtyczka do tej przeglądarki, która bezproblemowo pozwala ominąć limity na Megaupload, kiedy chcemy coś ściągnąć: Narzędzia > Megaupload 3 > Enabled, kiedy kończymy > Disabled.

Post

Wysłano: Wto Gru 19, 2006 5:30 pm

Myślę, że ktoś się nie przyłożył za bardzo do tego serwisu.
W kodzie straszą błędy ale na to zwykli użytkownicy nie zwracają uwagi. Od strony użytkowej: próbowałeś kiedyś kliknąć na przycisk Login bez wpisywania loginu i hasła? Firefox pyta się czy wysłać jeszcze raz dane z formularza, Opera otwiera pustą stronę ale i tak najlepsze efekty są w IE - komunikat z alert uzyskuje pętle nieskończoną i klikaj se pan w cholere. Reset przeglądarki nieunikniony Wyglądu nie będę komentować ale napisze tylko, że nie za bardzo mi się podoba.

Post

Wysłano: 12-04-2007, 12:12

Już się doprecyzowuję.

Chodzi o moją stronę, którą to funkcjonalność oferuje chello na:
http://members.chello.pl/i.nazwisko/

Po prostu chodzi mi o brak funkcjonalności w usłudze chello polegającej na możliwości zarządzania swoimi plikami na swoim FTP udzielanym w chello, za pomocą przeglądarki a nie klienta FTP.
No na przykład przez Mozilla Firefox, bo mi np. Filezilla w pracy nie działa za nic (czy to pasywnie czy aktywnie) a w domu, bez żadnych ograniczeń.

Są serwisy które udostępniają interfejs Web-owy do plików na stronach osobistych użytkowników, analogicznie jak webmail.

Co do manipulacji portami to się nie wypowiem, bo nie wiem

Post

Wysłano: 17.02.2008, 23:37:11

CytatCytat:


#main {
 margin: 0 0;
 padding: 0 0;
 width: 100%;
 height: 183px;

 position: relative;
 /* tutaj żeby było po prostu bardziej obrazowo */
 border: 1px solid green;
}


Co czyni dla mnie ten blok kontenerem, wszystkie zawarte w nim elementy ustawiam za pomocą position: absolute, no i teraz kiedy przeglądarka jest rozciągnięta na pełny ekran wszystko jest ok, natomiast podczas zmiany rozmiaru okna przeglądarki na stosowanie mała elementy rozjeżdżają się, i co dziwne wypadają poza mój kontener.
To jest normalne zachowanie? Jak tego unikać? Czym to jest spowodowane?
Dodam, że tak się dzieje na każdej przeglądarce tj. IE7, Safari oraz Firefox więc po prostu pewnie coś skopałem.

Post

Wysłano: 22.03.2008, 22:23:20

No dobrze, kodu się nie czepiam ale nadal mam pytanie jedno. Po jakiego grzyba Ci te popupy ? Jak by na to nie patrzeć, FireFox to 40% rynku, 40% które Ci prawdopodobnie zablokuje tego popupa. Potem masz IE, kolejne 40% rynku (nie wiem jakim cudem, przecież to badziewie, ktoś powinien napisać wirusa który by wyświetlał użytkownikowi komunikat że istnieją 100x lepsze przeglądarki jak tylko kliknie na ikone IE) które szlag trafi jak im się 5 czy więcej okienek na raz otworzy.

Jeżeli uważasz że Twój pomysł jest dobry to ok. Zrób to ale radze zrobić normalnym sposobem czyli to co na 5 okienkach popup, wsadź na jedną strone. Do tego możesz dowalać teksty jak dobrze pomagać innym itp itd etc.

Post

Wysłano: 23.07.2008, 20:29:00

Tu cie niestety rozczaruję. Gecko oferuje własności typu window.menubar i inne, ale Twoje skrypty potrzebują zwiększonych uprawnień, żeby ukryć paski narzędziowe. Dla stron odpalonych zdalnie (czyli z serwera) zobaczysz tylko komunikat w konsoli JS o niewystarczających prawach. Dla stron odpalonych lokalnie (z dysku) przeglądarka (Firefox) wyświetli zapytanie, czy nadać skryptowi większe uprawnienia.
Uprzedzając Twoje ewentualne pytanie, nie da się bezproblemowo zwiększyć uprawnień dla skryptów, bo byłaby to spora luka bezpieczeństwa.
Dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest otwarcie nowego okna poprzez metodę window.open, z pomocą której możesz zdefiniować które paski będą widoczne, choć i tak ze względów bezpieczeństwa nowsze przeglądarki nie pozwalają na ukrycie paska adresu i paska stanu

Post

Wysłano: Czw Wrz 18, 2008 17:11

W celu usuwania reklam zalecamy korzystanie z przeglądarki Firefox lub pochodnych i dodatku do nich o nazwie Adblock. Dość skutecznie walczy on z reklamami, zamykając je.
Działanie: Kliknij prawym przyciskiem myszy na banerze, ramce lub obrazku i z menu wybierz odpowiednio Adblokuj obiekt, ramkę lub obrazek. Po odświeżeniu lub ponownym wczytaniu strony zablokowane w ten sposób elementy nie będą wczytywane. Aby zablokować podobne elementy można zastąpić część ich adresu zamiennikiem w postaci gwiazdki (*). Można także podczas instalacji rozszerzenia wybrać subskrypcję filtrów. Wówczas subskrybowane filtry przejmą zadanie blokowania większości reklam bez potrzeby tworzenia własnych filtrów.
Dla działania dodatku po instalacji konieczny jest restart przeglądarki.

P.S. Można też wyłączyć reklamy z poziomu forum: na dole wątku jest link "wyłącz reklamy". Kosztuje to 1,22 zł miesięcznie.

Post

Wysłano: 24.10.2008, 06:29:04

Wybaczcie ale zdaje mi się, że mam idiotyczny problem. Przeżywam załamkę...
Do tej pory budowałem swoją stronkę wyłącznie pod kątem IE 6.0 i wszystko było OK. i pracowało tak jak chciałem. Dzisiaj po analizie serwerowych danych o ilości odwiedzin przeglądarki Firefox (35%) postanowiłem zoptymalizować kod również i dla niej. Zainstalowałem wersję FF 3.03, pobrałem plugin Flasha i... w oczach mi pociemniało!
Fimów SWF nie da się oglądać, brak skalowań, kolorystyka do bani i cały szereg innych problemów...
Czy mógłbym Was prosić o namiary na sensowną literaturę (tylko po polsku, please)...

Dołek totalny.
I do tego nie chce mi się ustawić zakładka "security settings" od Adobe na FF'a choć dla IE pracuje wyśmienicie.
Chyba się rozchoruję...

Post

Wysłano: 29.01.2009, 21:22:45

Witam, jestem początkującym projektantem stron www, robię strony w html, łączę je ze stylami css i z prostymi skryptami php, np. funkcja swich. Od jakiegoś czasu pracuję nad pewną stronką i już prawie ją kończę. Korzystam z przeglądarki Firefox 3 i jak robię strony to sprawdzam sobie efekt na daną chwilę w tej właśnie przeglądarce. Dzisiaj z ciekawości uruchomiłem jednak Internet Explorer 7 i ku mojemu zdziwieniu moja strona praktycznie wcale się nie wyświetla. Praktycznie nie ma połowy rzeczy, które w Firefox'ie widzę. Nie wiem gdzie popełniam błąd, dlatego zwracam się do Was - PROFESJONALISTÓW o pomoc. Strona znajduje się pod adresem www.bursztynowy.com

Post

Wysłano: wt 04 Wrz, 2007 17:46

Niestety przy próbie zapisu obrazka pojawia się błąd:
"Przykro nam, ale Twoja przeglądarka może blokować transfer plików na nasz serwer.
Rekomendujemy korzystanie z przeglądarki Mozilla Firefox.
Przyczyną niepowodzenia może też być niepoprawny format pliku, akceptowane są tylko pliki *.jpg."
Używam Internet Explorer i nie zamierzam zmieniać przeglądarki.
Czy można to jakoś ominąć (pomijając wykorzystanie zewnętrznego serwera na zdjęcia) ?

Post

Wysłano: Sob Sie 16, 2008 9:25 am

Witam,
za pomocą filmiku flash wysyłam dane z uzupełnionego formularza do pliku PHP który to wysyła te dane jako e-mail.

Na przeglądarce Firefox Mozilla wszystko działa bez zarzutów,
jednakrze Internet Explorer nie jest w stanie wysłać e-maila.

stronka to [url]www.kuzniawodna.webhost.pl[/url]

Nie wiem czy jest to kwestia zabezpieczeń samych przeglądarek, czy interpretowania kodu PHP przez przeglądarki czy kodowanie actionscript.

pozdrawiam.

Post

Wysłano: Czw Maj 29, 2008 17:46

CytatCytat:

Ależ ja doskonale rozumiem co niesie ten tekst ,chcesz mi dać do zrozumienia ,że mój choryzont myślowy jest wąski ,chcesz mi ubliżyć wykożystując do tego jeszcze mój nick .

CytatCytat:

Tylko ,że ja nie przejmuje sie takimi "mądrosciami "bo to slogany ,wyuczone slogany ,które nic do rozmowy nie wnoszą .

CytatCytat:

Dlatego nie tracę czasu ,nie zatrzymuje sie nad tym i nie komentuje .
Co właśnie widać...

Jeszcze raz ośmielę się nadużyć Twojej cierpliwości i poradzę Ci użytkowanie przeglądarki Flock albo Firefox - zawierają automatyczne sprawdzanie pisowni. Nawet w Operze można zainstalować taką wtyczkę... Chcesz być traktowany poważnie, udowodnij, że stać Cię na profesjonalizm.

Post

Wysłano: Czw Mar 19, 2009 8:37 am

Mozilla Foundation udostępniła pierwszą wersję
beta mobilnej przeglądarki Fennec. Mobilny Firefox został wydany
jedynie dla systemu OS2008 (Maemo). Pod tą platformą pracuje niewiele
urządzeń, jednym z nich jest tablet nokia N810. Jak zwykle zostały
udostępnione kompilacje dla systemów desktopowych (Windows, Linux i Mac
OS X), dzięki czemu działanie aplikacji można przetestować na
komputerze klasy PC.

Komentowanie aktualności http://www.softwarepatch....-beta-1---.html

Post

Wysłano: Pią Sie 17, 2007 8:16

Należy zaopatrzyć się w najnowszą wersję przeglądarki Opera (w chwili obecnej 9.22)
Na dysku należy utworzyć katalog na skrypty np. C:\Opera
Otwieramy Operę i wybieramy z menu
Narzędzia > Preferencje > Zaawansowane > Zawartość > Opcje JavaScript i w polu Moje skrypty Javascript wpisujemy ścieżkę do utworzonego katalogu.

Zapisujemy pliki skryptów w tym katalogu - kolejność uruchamiania jjest zgodna z kolejnością na dysku (praktycznie wg. czasów utworzenia).

Nie wszystkie skrypty dla Firefox działają w Operze, szczególnie te zapisujące jakieś dane. Na mojej stronie http://li-on.forall.pl/ogame/list.php po wejściu z Opery wyświetlą się skrypty których kompatybilność została sprawdzona.

Jeżeli ktoś chciałby samodzielnie przerabiać skrypty z Firefox to najczęściej niezgodność polega na tym, że znaczniki HTML ze stron Ogame w Operze są dużymi literami

Post

Wysłano: Dzisiaj 1:06

Pixlr 1.2

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/9924

Dodatek rozszerzający możliwości programu Firefox
w połączeniu z edytorem graficznym online Pixlr.

Edycja zdjęć bezpośrednio w przeglądarce do edytora graficznego Pixlr

Następną funkcją jest robienie skrenów całej strony, całego ekranu lub wybranego
obszaru i podobnie z pozycji przeglądarki przesłanie do edytora online Pixlr.

Korzystając z opcji zrzutu wybranego fragmentu ukaże nam się w przeglądarce
dodatkowy pasek.

Efekt:

Post

Wysłano: Pon Gru 10, 2007 10:07

Wtyczki są niewykrywalne, żeby je wykryć SGO musiałby przeanalizować zapytania wysyłane z danej przeglądarki - nie ma takiej możliwości.

Bany są za bezmyślne wykorzystywanie wtyczek przez dzieci neostrady, które jak czegoś dopadną to trzepią do bólu..

Przykład:
-jak nie masz komandora, a skanujesz planetę i moona przy niej w odstępie 2s to jak to zrobiłeś? - logiczne, że z lewej wtyczki - BAN

-Firefox ma możliwość autoaktualizacji - kiedy ostatnio sprawdzałeś jak przedstawia się przeglądarka, a jak AS czy SPY? - logujesz się z wersji 11, a sondy nagle lecą z 09 - BAN

itp itd..

Post

Wysłano: Pią Sty 04, 2008 22:59

CytatCytat:

Pod adresem http://li-on.forall.pl/foxgame.xpi umieściłem nową (na bazie plików z CVS), nieco zmodyfikowaną przeze...


Pomozcie jak to zainstalowac ... pewno sie powtarzam, ale jak instaluje z pliku z ciagnietego z

Rozszerzenia dla FireFoxa
Tutaj znajdują się wtyczki do przeglądarki FireFox ułatwiające grę w OGame.

-to wszystko sie elegancko instaluje ale wszystkie opcje nie nie dzialaja, daje aktualizacje to uzupelnia mi legalna wtyczka 1.4.18.

-wiec wchodze na j.w. w link cyctatu to pokazuje mi sie strona z wieloma szygframi dla mnie

jak to zainstalowac

Post

Wysłano: 20-03-2009, 00:31

Jeśli 5~10 sekund nie robi dla Ciebie różnicy, to pomyśl, czy przez ten czas nie fajnie byłoby nakarmić głodnego dzieciaka albo wspomóc badania nad polskim sztucznym sercem.

Oto link do dodatku dla przeglądarki internetowej FireFox, który każdego dnia przypomina o możliwości szerzenia dobra w tym po... rąbanym świecie. Jak to działa? Zainstalować i codziennie reagować na dyskretne zakładki odsyłające do zacnych stron - tylko raz na dobę. Używam od kilku(nastu?) miesięcy i nie jest to upierdliwe.

Uwaga!
Można w zakładce: Narzędzia--->Dodatki--->Rozszerzenia--->PajacykXPI(OPCJE) ustawić więcej linków. Bo dobra nie można przedawkować, nie?

Post

Wysłano: Pon Paź 20, 2008 7:44 pm

Mam kłopot z transparentnością plików graficznych *png oraz *gif.

Tworzę transparentny plik graficzny w PaintShop Pro8 lub Photoshop CS3. W programach graficznych wyświetla się poprawnie, natomiast w Internet Explorer nie jest przeźroczysty, ma szare tło. W Firefox wyświetla mi się normalnie. W czym jest problem.
Jakie ewentualne ustawiania i gdzie w przeglądarce IE pozmieniać.
Kiedyś tego problemu nie miałem.

ps. jestem świeżo po formacie więc przeglądarki są ustawione w opcjach domyślnych. Firefox jest moją przeglądarką domyślną.
-System operacyjny MS Windows XP sp2

R.

Post

Wysłano: Śr 18 mar, 2009 08:41

Witam

Jakiś czas temu pojawił się problem z przeglądarkami. Chcąc wrzucić na fora zdjęcia należy to uczynić podając link do odpowiednich hostów zajmujących się gromadzeniem zdjęć. Niestety pozostał mi teraz tylko fotosik.pl, co jest o tyle denerwujące, że ograniczyli rozmiary darmowego wrzucania zdjęć do 500 pixów. Wiem, zaraz sięodezwą głosy Photobucket lub Imageshack....ale z tymi hostami jest właśnie problem. Obydwie przeglądarki, Firefox i Opera, albo się wieszają (Opera) lub automatycznie się wyłączają (FF). Czy może mi ktoś napisać o co chodzi? Czy to problem z systemem czy coś innego.

Dzięki z góry za rady i pomoc.

Post

Wysłano: 27-10-2006, 14:31

Dołożymy do kolekcji emotki, które naprawdę będą bardzo potrzebne w naszej kolekcji. Zapraszam do prezentowania kolejnych propozycji.

Tymczasem chciałem Was zapytać (zetiksie, Lórinie i inni spece od netu) jak nazywa się taka mała ikonka, która pojawia się przy adresie internetowym w wyszukiwarce i np. w kolekcji ulubionych na dysku. Ma taką np. Librae. Może stworzylibyśmy coś takiego dla Elendilich? Np. z elfickimi literami L•ND•L.

Chciałem też wszystkich zachęcić do korzystania z Forum w przeglądarce Firefox 2.0! Ta wersja przeglądarki sama sprawdza błędy w Waszych wpisach, podkreśla je na czerwono i podaje możliwe poprawne formy. To jest to, co Galusie lubią najbardziej, bo i ja sam popełniam czasem błędy...

Post

Wysłano: Sro Sty 23, 2008 20:56

CytatCytat:

A ja jeszcze tak dodam takie małe info. Wiecie, że skasowanie profilu na n-k nie jest równoznaczne, ze skasowaniem danych osobowych z ich bazy?


No super....

Profos20- gdzie tu widzisz nagonkę?Dziennikarze opisali to, co się dzieje...a czy ktos się przestraszy, czy nie - to już zależy od jego osobowości...

+ czy według Ciebie zmiana przeglądarki z Internet Explorer na Firefox to tez dowód zawiści kasy panu Gatesowi??

Ludzie kierują się wieloma motywami w podejmowaniu decyzji- czemu chcesz widzieć tylko te brudne??

Post

Wysłano: 2008-06-18, 22:01

Etam szybkość - jakoś nie odczuwam różnicy między Operą 9.50, jej starszymi wersjami, a FF3 RC ileś tam. Za to ta kombinacja przeglądarki, prostego klienta poczty, oraz czytnika RSS bardzo mi podpasowała. Z powodu problemów z obsługą nowych wersji Flasha pod Linuksem, przeszedłem jakieś pół roku temu na Iceweasel (Firefox). Mimo jednak bogactwa pluginów dla FF, z przyjemnościa wróciłem teraz do Opery wraz z wersją 9.5.

Polecam - moim zdaniem warto poświęcić chwile na jej przetestowanie

Post

Wysłano: 2006-10-08, 12:35

CytatCytat:

firefox jest do tej pory najbardziej stabilną przeglądarka jakiej używałem i będe dalej jej używał

Adm, Firefox 1.5.0.7 z rozszerzeniami: Fasterfox 1.0.3, Video Downloader 1.1, No Script 1.1.4.3, Meta Products Integration 1.1.3 oraz Adblock Plus 0.7.1.2 - używam (minimum aby mówić o względnym bezpieczeństwie, pomijam zakładkę "prywatność" oraz aktualizacje przeglądarki, wtyczek, zapory itp.) i używać będę ponieważ uważam, że nie ma obecnie bezpieczniejszej i stabilniejszej przeglądarki, słowo za słowo, wiem :) Z oczywistych przyczyn nie piszę o becie.

Post

Wysłano: 11 Lis 2008, 16:13

2. INTERNET
2.1 Przeglądarki internetowe

Opera
WWW: http://www.opera.com/

FireFox
WWW: http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

Galeon
WWW: http://galeon.sourceforge.net/

Epiphany
WWW: http://www.gnome.org/projects/epiphany/

Konqueror
WWW: http://konqueror.kde.org/

SeaMonkey
WWW: http://www.seamonkey-project.org/

Flock
WWW: http://flock.com/

-----===== WRÓĆ DO SPISU TREŚCI =====-----

Post

Wysłano: 2008-04-04, 02:12

Mam przyjemność poinformować, że ruszylismy z nową stroną Neptuna . Narazie jeszcze w fazie testów, aczkolwiek planujemy ją szybko rozkręcić. Na dzień dzisiejszy strona jest interpretowana poprawnie przez przeglądarki: Firefox, Opera oraz Internet Explorer 7, użytkownicy Internet Explorer 6 mogą natknąć się na błędy(plecam instalcję www.firefox.pl - prosta, bezpieczna, najlepsza przeglądarka internetowa).

Jak już wspomniałem strona w trakcie testów, tak więc proszę zostawiajcie tu opinie spostrzeżenia, a my na bieżąco będziemy działać.

Oprócz mnie aktualizację na stronie dodaję także Mariusz Kulczycki - wrzosowy.ludek@gmail.com, więc śmiało możecie do niego uderzać(do 13 kwietnia nie ma mnie w Polsce).

Jeżeli ktokolwiek przygotowuje wyniki z imprezy mam gorącą prośbę aby wykonywał je według tego wzoru, naprawdę ułatwi to nam pracę:

Post

Wysłano: Wto 19 Lip, 2005 11:18

po 1. to używasz Mozilli czy Mozilli Firefox bo to dwie różne przeglądarki Firefox to taka okrojona Mozilla i wszyscy polecają samego Firefoxa, zalet wiele, bezpieczna, a co najważniejsze zrzera mało zasobow na kompie więc komp szybciej działa

a co do wersji ang to polecam odinstalować i zainstalować pl, bo na początku tak nei zrobiłem i nie wszystko się na pl przerobiło

a najlepszym dowodem, że IE jest do niczego jest właśnie to, że w Firefoxie niektóre strony inaczej wyglądają, ludzie pisząc www sprawdzają je w IE i myślą, że jest dobrze, a IE ma tyle błędów, że źle napisaną stronę pokazuje dobrze FF w tym względzie jest mocno dopieszczony i zawsze pokazuje to co faktycznie na stronie jest (z błędami) a nie retuszuje ich jak IE

Post

Wysłano: 16 mar 2009, o 21:01

w about:config
http://www.mozillapl.org/forum/post-77873.html
http://www.torrentmania.info/archive/in ... -4219.html
http://e-portalik.net/start/przyspieszenie-firefoxa/
http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 99&start=0
http://www.pobieralnia.pl/artykul-6-prz ... efoxa.html

//Posty Polaczone

Nie ma najlepszej przeglądarki.
Każda jest dopasowana do kogo innego.
Dla lamusków co ledwo wiedzą jak Windowsa obsługiwać i nie znają innego softu jest IE.
Dla mas userów Firefox, dla ceniących szybkość Google Chrome, a dla doświadczonych Opera.
Dla lubiących się wyróżniać jest SeaMonkey, K-Meleon i inne.

Post

Wysłano: 24-11-2008, 20:12

CytatCytat:

Na mozille firefox cały czas są lagi... Ściągnijcie Google Chrome, jest poprostu zajebista !


Niby ładnie pięknie ale doszedłem do wniosku że chrome to shit trochę, paru funkcji brakuje Mozilla 3.0 na dobrym sprzęcie zasuwa ale gdyby nie te laggi dość fajnie by sie grało ;D

Ja mam troszke inaczej.... Na Mozzili tnie mi jak sam skur.... a na Chrome chodzę jak błyskawica internet mam 1 MB/s sprzęt nie najlepszy ale i tak jest gites ;P przy upie gdy było +1000 osób też nie źle sie grało (wtedy używałem IE) więc moim zdaniem wina leży po stronie przeglądarki

Post

Wysłano: Pon 13 Lut, 2006 15:21

CytatCytat:

używasz Mozilli czy Mozilli Firefox bo to dwie różne przeglądarki Razz Firefox to taka okrojona Mozilla i wszyscy polecają samego Firefoxa, zalet wiele, bezpieczna, a co najważniejsze zrzera mało zasobow na kompie więc komp szybciej działa


Trochę odgrzewam ten temat bo okazuje się że wciąż wielu jest przywiazanych do explorera i boją się instalować coś nowego.

Mozilla FireFox jest dodatkową przeglądarką do naszego kompa. Bardzo wygodną i duuużo szybciej działającą. Jeżli ktoś to sobie zaistaluje i spróbuje nie będzie chciał już uzywać IE. Naprawdę warto spróbować !!!

Post

Wysłano: Nie Sty 27, 2008 7:39 pm

CytatCytat:


A co do innych uwag to proponuję, żeby niektórzy użytkownicy pisali posty w Wordzie, a dopiero później kopiowali je na forum.
Czasami się rozczytać nie można.

Popieram.
Albo wystarczy korzystać z takiej przeglądarki FIREFOX - podkreśla na czerwono błędy.
Bo przyznam, że momentami mam ochotę czymś kogoś walnąć jak widzę te wszystkie "rużdżki", "hodzenia", nagminne literówki (raz każdemu się może zdarzyć, ale znam takich którzy przestawiają literki w co drugim słowie...) i brak jakiejkolwiek interpunkcji, wielkich liter....

Moi drodzy, forum to nie chat, tu nie trzeba odpowiadać "byle szybciej".

Post

Wysłano: w Nie Lut 04, 2007 17:30

CytatCytat:

Orlik nie kumasz widze
PRzy logowaniu jest opcja - zapamietaj mnie czy jak tam sie zwie - to zostawia u mnie ciasteczko, ktore powinno automatycznie logowac mnie przy kazdych odwiedzinach forum do czasu az nacisne wyloguj

To też zależy od przeglądarki. FireFox nie ma problemów z cookies w porównaniu do Opery.

Jeśli zalogujesz się pod adresem http://forum.wosp.org.pl, zamkniesz przeglądarkę i ponownie wejdziesz na forum, ale już na http://www.forum.wosp.org.pl, to nie odczyta cookies, więc loguj się i korzystaj z tego drugiego.

Post

Wysłano: Pn 11 wrz, 2006 06:40

Koledzy,
Firefox w swojej wersji beta 2 zaimplementował moduł sprawdzania pisowni. Może nie jest on najdoskonalszy, ale jak na potrzeby pisania na forum jest ok.
Tym którzy są zatwardziałymi użytkownikami IE powiem tak: sam go używam od początku zabawy z siecią, ale Firefoxa zacząłem w tym roku i pod wieloma względami jest on lepszy. IE dopiero w nowej becie dokłada część z tego co konkurencja ma od dawna.
Spróbujcie. Trzeba się przyzwyczaić do inności, ale warto. Osobiście mam obie przeglądarki, choćby z tego względu że pod FF u mnie na stronie pewnych rzeczy nie da się zobaczyć. Ale jako podstawową używam FF. Możliwości nie będę wymieniał, możecie je sprawdzić na stronie FF.
Mam nadzieję, że inni koledzy używający FF potwierdzą jej plusy.
pozdrawiam

Post

Wysłano: Pią Kwi 27, 2007 11:24 pm

Hello

1. Zauważyliśmy, że niektóre komputery wyposażone w dodatkowe oprogramowanie antywirusowe sprawdzające "w locie" przesyłane treści mają problemy z wyświetlaniem strony www.technique.pl i forum. Następuje tzw. "timeout".
W wypadku gdyby strona się nie otwierała, należy ją ręcznie odświeżyć.
Rozwiązaniem wydającym się trwale skutecznym dla komputerów na których ten problem występuje, jest skonfigurowanie przeglądarki internetowej tak, aby jawnie korzystała z jakiegoś serwera proxy.
Prowadzimy w tej sprawie dalsze badania.

2. Zauważyliśmy też, że Internet Explorer 7.0 w połączeniu z oprogramowaniem antywirusowym może obcinać "końcówki" plików video dostępnych na stronie i forum, co uniemożliwia ich obejrzenie - nie mamy jeszcze koncepcji co z tym zrobić. W każdym razie ten problem (2) nie dotyczy przeglądarki Firefox 1.x i 2.x.

Z poważaniem

Post

Wysłano: 09.05.2009 (So) 10:21

CytatCytat:

Nie chcę tego instalować dodatkowo w Mozilli Firefox 3.0.10, jak już jest zainstalowane w IE 8... Jak zrobić, żeby ten skrót "Launch Cooliris" POMOCY !
Żeby to coś pomogło mój system: Windows XP Professional Service Pack 3, program Cooliris 1.10

Zainstaluj z poziomu danej przeglądarki i będziesz miał w każdej oddzielnie.
W Firefox zainstaluje się dodatkowy plugin, inaczej nie będzie działało tak jak byś chciał.
I napisz Swój post normalnie, po polsku, bo obecnie nie do końca wiadomo o co ci chodzi.

Post

Wysłano: 01.05.2009 (Pt) 18:32

CytatCytat:

no np. na tej stronie nie mogę zobaczyć obrazków,ctr+F5 nic nie daje. http://www.arachnea.org/forum/f26/skutk ... ns-t13161/


Sprawdź czy jakiś dodatek do firefoxa nie blokuje Ci obrazków, najlepiej wyłącz wszystkie i następnie włączaj po kolei. Jeśli masz Adblock plus to kliknij na jego ikonę widoczną na pasku przeglądarki i wyłącz, nastepnie naciśnij F5 lub CTRL + F5 aby przeładować stronę.

Ewentualnie utwórz nowy (czysty) profil firefoxa (w menu start - uruchom wpisz "firefox -p") i sprawdź czy pojawią się obrazki

Post

Wysłano: 2008-05-29, 20:47

ja FF używam ot tak. kiedyś zmieniłem, bo mnóstwo reklam w IE się pojawiało, popupy szalały.
jakieś pól roku temu dodałem do FF małą wtyczkę - Adblock Plus, dzięki której nie mam ŻADNYCH reklam, a jeżeli się jakieś pojawiają to za pomocą dwóch kliknięć usuwam je na trwałe z okna przeglądarki. to bardzo przyspiesza ładowanie stron, bo np. "ciężkie" reklamy flashowe w ogóle nie są ściągane do pamięci tymczasowej...
No i jeszcze Firefox Personas (skórki przeglądarki) i Foxy Tunes (zarządzanie odtwarzaniem muzyki z paska w przeglądarce)

Post

Wysłano: 27.04.2009 (Pn) 22:47

W przypadku osób, które korzystają tylko z Internet Explorera to ma sens, bo ta przeglądarka nie posiada jak na razie zbyt dużo dodatków, pozwalających na ściągnięcie danego pliku video.
W tym samym czasie co nam zbuforuje nam się plik ściągniemy go już kilkakrotnie na dysk za pomocą Firefoxa i jego dodatków.
O wiele wygodniejsze jest korzystanie z rozszerzeń do tejże przeglądarki umożliwiające pobieranie po jednym kliknięciu:
Video DownloadHelper: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3006
Flashgot: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/220 gdy posiada się akcelerator pobierania Flashget.
Inne: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/s ... be&cat=all które można bez problemu wyszukać.

Łatwiejszym sposobem przerobienia flv jest konwersja online: http://media-convert.com/pl/
I przerabiamy plik flv według własnego uznania.

Post

Wysłano: 01 Cze 2006, 18:01

CytatCytat:

Nowa wersja przeglądarki internetowej Firefox już dostępna

Mozilla Firefox 1.5.0.4 PL

Zapraszam do pobierania/akutalizacji

www.firefox.pl
http://amnezja.org/modules.php?name=Dow ... tit&lid=71

Nie wiadomo, czy to oficjalna wersja - na stronie, którą podałeś (firefox.pl), nie ma nawet wzmianki o nowej wersji, a na oficjalnej (mozilla.org) 1.5.0.3 dalej figuruje jako najnowsza. Wersja może być wciąż testowa, ściąganie i instalowanie jest więc na razie niezalecane.

Post

Wysłano: 2008-07-04, 10:54

CytatCytat:

Opera jest zdecydowanie najszybsza, najbezpieczniejsza i najlepiej interpretuje kod strony.

CytatCytat:

Opera ma jedną dobrą rzecz. Narzędzie do ściągania.

CytatCytat:

Nie wiem czy ktoś się tym interesuje, ale Opera jest po prostu najlepsza. Tak pisali PC World Komputer, PC Format, na kilku stronach o tym czytałem, a także z własnego doświadczenia to wiem.

CytatCytat:

Wszystko odnosi się do naszego osobistego upodobania.

Częściej raczej od systemu operacyjnego...

Ja używam Firefoxa przede wszystkim ze względu na to, że ludzie robię do niego sporo dodatków. O niektórych przeglądarkach jak najbardziej jest sens mówienia "gówno". Ostatnio bawiłem się IE3.0 - po prsotu cudo ;P

Post

Wysłano: 29 Kwi 2005, 19:59

Hmm opera wymiata pond wszystkie ptrzeglądarki jak dla mnie Ale czsami już mnie się interfejs nudzi i szukam czegoś nowego [skórki i takie tam zmieniam ale i tak szukam czegoś nowego, ale i tak za każdym razem wracam do opery ]Teraz używam mozilli Firefoxa i nie narzekam Ale opera i tak jest na HD I wymiata Bardzo szybko wczytuje stronki, ma wbudowanego klienta e-mail etc.... Na firefox'ie jest o tyle łatwiej, że wtyczki instalują się automatycznie Dla wszystkich poszukających przeglądarek polecam opere & firefox'a

[ Add: 29-04-2005, 21:01 ]
a zapomniałem dodać, że obie przeglądarki mają funkcję blokowania popup'y (czyli wyskakujące niechciane okienka) oraz możłiwość przeglądania w panelach Opera jest o tyle lepsza, że zapamiętuje przeglądane stronki i zachowuje je już we wcześniej otwartych panelach (wystarczy zaznaczyć opcję:) ) .....oki to na tyle

Post

Wysłano: 2008-06-12, 19:54

Ja podobnie jak mygosia nie narzekam na nowe ubuntu. Jedynymi jego wadami jakie do tej pory wychwyciłem to:
- praca w trybie offline przeglądarki i evolution (pomogło usunięcie network managera);
- domaganie się hasła roota dla bazy kluczy przez evolution przy pobieraniu poczty (z tym się jeszcze nie uporałem - nie chciało mi się szukać ).
Poza tym wszystko śmiga. Możliwość uaktualnienia systemu ze starej wersji do nowej przez kilka kliknięć myszką i bez wielkich problemów to coś za co kocham ten system.
A wracając do tematu - dzisiaj uaktualnił mi się Firefox do pełnej trójeczki - beta i finalna wersja działają tak samo.

Post

Wysłano: 2007-09-19, 18:19

Jeszcze bym dopisał do regulaminu maksymalną szerokość zdjęć umieszczanych w postach. Przykładowo zdjęcia wątku Aspiusa o szerokości 800px, jest skalowane przez skórkę forum. Na moim komputerze (Firefox, rozdzielczość 1280x1024) skórka Xandred skaluje je do ok. 700px, pozostałe skórki do 400px.

Wolałbym żeby wrzucać zdjęcia o szerokości nie powodującej skalowania ponieważ:
1. Firfox (i inne przeglądarki zapewne też) stosują prymitywny algorytm co powoduje że krawędzie wychodzą poszarpane.
2. Nie każdemu się chce (czytaj: mi się nie chce ) klikać na zdjęciu żeby otworzyć nowe okno z obrazkiem w oryginalnym rozmiarze.

Proponuję maksymalną szerokość zdjęcia ustalić na 700 pikseli, tak jak to jest w RAW Challenge.

Post

Wysłano: 25 Sty 2006, 14:05

Firefox 1.5 - 20 milionow pobrań od 29 listopada.

Jeszcze do niedawna na rynku przeglądarek internetowych królował Microsoft ze swoim Internet Explorerem, a jego pozycja wydawała się nie zagrożona. Nawet inna świetna przeglądarka - Opera, miała procentowo niewielki udział w rynku. Dziś jednak sytuacja powoli ulega zmianie dzięki przeglądarce Firefox. Odkąd 29 listopada zeszłego roku pojawiła się wersja 1.5, została śćiągnięta ponad 20 milionów razy. Aktualnie procentowy udział na rynku przedstawia sie następująco: IE - 87.6%, Firefox - 8.9%, natomiast pozostałe przeglądarki - 3.5%. Należy jednak brać pod uwage, że IE jest standartowo instalowany razem z Windowsem, a przeciętny użytkownik rzadko kiedy wie, jak i dlaczego warto zainstalować alternatywną przeglądarkę.

źródło: www.in4.pl

Post

Wysłano: 13 Maj 2005, 15:16

Pojawiła się nowa wersja przeglądarki internetowej:

Mozilla Firefox 1.0.4

Firefox to darmowa przeglądarka www, stanowiąca wolne oprogramowanie, dostępna dla systemów Windows, GNU/Linux i Mac OS X (a także innych). Jest mała i szybka, a jednocześnie oferuje szerokie możliwości: przeglądanie w panelach, blokowanie wyskakujących okienek, zaawansowane możliwości wyszukiwania, dostosowywalne paski narzędzi, łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń, większe bezpieczeństwo i wiele innych!

Zmiany:
- 3 poprawki bezpieczeństwa
- Naprawiono błędy związane z DHTML występujące na niektórych witrynach
źródło: XpNet

Post

Wysłano: 02 Wrz 2008, 22:31

Google poinformowało o udostępnieniu wersji beta przeglądarki internetowej Google Chrome.

Po tym jak gigant z Mountain View cyklicznie wydaje różnego typu oprogramowanie webowe od programów biurowych zaczynając na komunikatorze kończąc przyszedł czas na przeglądarkę WWW. Jak informuje oficjalna strona aplikacja Google Chrome została przygotowana aby zapewnić użytkownikom szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze korzystanie z internetu przy użyciu jak najprostszego interfejsu. Przeglądarka wykorzystuje elementy WebKit od Apple i Mozilli Firefox, rozwijana jest jako open-source.

Więcej: http://www.instalki.pl/news/news.php?id ... d%20Google!

Powiem szczerze, że Google mnie zaskoczyło. Używam ich wielu produktów ale przeglądarki się po nich nie spodziewałem Jak na moje oko wstępnie produktu wydaje się interesujący chociaż w tej fazie ma mało rozwinięty interfejs. Oferuje za to wyśmienite opcje, np. tryb incognito czy inteligentny pasek adresu. Zapowiada się nieźle.

Tak wygląda okno Google Chrome:

Najnowsze wydanie (0.2.149.27) dla Windows pobrać można ze strony projektu: http://www.google.com/chrome/?hl=pl

Post

Wysłano: 27 Sie 2007, 14:30

Dla odmiany coś niebranżowego. Ciekawe i świadczące o skuteczności blokad reklam na FF

Gazeta pl. "Danny Carlton, twórca zdobywającej popularność witryny JackLewis.net, zablokował do niej dostęp użytkownikom przeglądarki Firefox. W ten sposób chce zaprotestować przeciwko zabijaniu małych serwisów internetowych przez internautów blokujących reklamy. Jeśli spróbujemy wejść za pomocą Firefoksa na witrynę Carltona, zostaniemy przeniesieni na stronę, na której wyjaśnia powody swojej decyzji.
W oświadczeniu Carltona czytamy: "Oprogramowanie, które blokuje reklamy, narusza prawa właściciela witryny. Wiele stron internetowych dostarcza wartościową zawartość w zamian za wyświetlanie reklam. Korzystanie z tej zawartości przy jednoczesnym blokowaniu reklam to kradzież. Miliony ciężko pracujących osób są okradane ze swojego czasu poprzez tego typu oprogramowanie. Wiele witryn instaluje więc skrypty, które blokują dostęp osobom, blokującym reklamy. To ich prawo, jako właścicieli strony, by ustalić zasadę: korzystanie z zawartości w zamian za zobaczenie reklamy. Prawdziwym problemem jest jednak AdBlock Plus, który pozbawia właściciela tego prawa [nie pozwala bowiem na zablokowanie blokujących reklamy - red.]. Jedyną alternatywą jest zablokowanie Firefoksa".

Na stronie Carltona spotkamy się też z opinią, że jeśli pojawi się podobna wtyczka do IE, to z Sieci znikną tysiące witryn, których właściciele nie będą w stanie ich utrzymać.

Carlton udostępnił też odpowiedni kod i porady pomagające w zablokowaniu Firefoksa. Użytkownikom open-source'owej przeglądarki radzi zmianę oprogramowania lub korzystanie z wtyczki IE Tab. Wspomina również o tym, że Mozilla, sama zarabiając miliony dolarów na Internecie, poleca narzędzie, które uniemożliwia zarobkowanie innym."

Czy według Was stosowanie mechanizmów blokujących upierdliwe, wyskakujące reklamy to kradzież?

Post

Wysłano: 06-05-2008, 14:06

CytatCytat:

Jeśli odtwarzam te same filmiki innym odtwarzaczem, a nawet kilkoma innymi i nie ma z tym żadnych problemów to chyba to jednak jest wina flasza.

Zresztą flasz od adobe to najlepszy przykład jak nie należy pisać pluginów do przeglądarek.

Jeśli chcesz sobie odtwarzać filmy bezpośrednio w przeglądarce to jest kilka możliwości.

1 gnash sprawdzałem osobiście, działa znacznie lepiej z filmami na youtube (ale obecnie nie korzystam wole nr 2)

Uniwersalne odtwarzacze (nie tylko do flv ale i do wszelkich filmów we wszystkich formatach):

2 https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/446 (to mój ulubiony sposób - ale nie odpala to filmu w oknie przeglądarki tylko otwiera osobne okno wybranego odtwarzacza, można go ustawić do każdej rzeczy niezależnie)

3 MPlayer plugin for Mozilla (działa w wyznaczonym miejscu na stronie, niby tak jak powinno ale strasznie to toporne)

4 totem-xine-firefox-plugin (też średnie rozwiązanie)

5 VLC firefox plugin (podobne jak poprzedne)

Jak bym dobrze poszukał pewnie jeszcze więcej bym znalazł, wybór jest bardzo duży, ostatnio (przy okazji walki z głupią stroną upc) miałem się okazję przekonać, że nawet stary flasz7 lepiej sobie radził od 9 z filmikami.


Odnośnie punktu drugiego, jakim odtwarzaczem otwierasz filmiki z youtube?

Post

Wysłano: 05 Gru 2008, 13:43

Fałszywa wtyczka do Firefoxa wykrada hasła do banków!

Koń trojański PWS.ChromeInject.A, ściągany do systemu poprzez inne szkodliwe oprogramowanie, instaluje się w katalogu z wtyczkami przeglądarki Mozilla Firefox i wykrada dane przesyłane przez użytkownika do ponad 100 internetowych witryn bankowych – ostrzegają specjaliści z firmy G DATA Software, producenta programów antywirusowych.

Złośliwy program rejestruje się pośród plików systemowych Firefox'a używając nazwy "Greasemonkey", podszywając się pod pakiet skryptów usprawniający funkcjonalność przeglądarki, występujący pod tą samą nazwą.

Trojan.PWS.ChromeInject.A uaktywnia się każdorazowo, w momencie uruchamiania Mozilla Firefox, udając wtyczkę do przeglądarki. Trojan filtruje informacje przesyłane przez użytkownika do ponad 100 internetowych witryn bankowych (a także do popularnego serwisu transferującego pieniądze – paypal.com), a wykradzione dane dostępowe przesyła na stronę umieszczoną na rosyjskim serwerze.

Według specjalistów z firmy G DATA Software, jest to pierwszy szkodnik wykradający hasła wykorzystując tylko przeglądarkę Mozilla Firefox.

Post

Wysłano: 2009-02-07, 15:13

Witam!
Problem dotyczy mojego komputera.
Poprosiłem użytkownika Adam13 aby napisał tu w moim imieniu i poprosił o pomoc.
Zrobiłbym to sam, ale jak wcześniej napisał Adam13 nie działała żadna przeglądarka.

Skanowanie nic nie wykryło...
Wczoraj gdy zdarzył mi się ten problem, włączyłem skanowanie i siedziałem
przy komputerze pisząc z kolegami na gg. Stopniowo wszystko zaczęło się samo naprawiać.
Najpierw naprawiło się okienko rozmowy GG /aqq/ potem pasek zadań.
Poprawił się napis Start, oraz czcionka w menu start.
Już po 2 godzinach od pojawienia się problemu potrafiłem uruchomić przeglądarki.
(mowa tutaj o Google Chrome i o Mozilla Firefox).
Wyłączyłem komputer, i dzisiaj wszystko wróciło już do normy prócz okienka neostrada tp.
Nadal wygląda tak samo. Uruchomiłem ponownie skanowanie komputera,
potem zrobię reinstall neostrady. Może to zmieni to okienko do podstawowego wyglądu.

Czy na 100% mógł być to wirus? Może to był zwykły błąd systemu...
Dodam że komputer na którym pracuję ma już około 6-7 lat!

Pozdrawiam
i z góry dziękuję wszystkim za pomoc!

Post

Wysłano: 2008-09-26, 11:46

Interesuje mnie funkcja PHP get_browser();
Wyświetla piękną tablicę z nazwą przeglądarki i innymi przydatnymi informacjami.

Kod: Zaznacz całyMozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3

Array
(
    [browser_name_regex] => ^mozilla/5\.0 (windows; .; windows nt 5\.1; .*rv:.*) gecko/.* firefox/0\.9.*$
    [browser_name_pattern] => Mozilla/5.0 (Windows; ?; Windows NT 5.1; *rv:*) Gecko/* Firefox/0.9*
    [parent] => Firefox 0.9
    [platform] => WinXP
    [browser] => Firefox
    [version] => 0.9
    [majorver] => 0
    [minorver] => 9
    [css] => 2
    [frames] => 1
    [iframes] => 1
    [tables] => 1
    [cookies] => 1
    [backgroundsounds] =>
    [vbscript] =>
    [javascript] => 1
    [javaapplets] => 1
    [activexcontrols] =>
    [cdf] =>
    [aol] =>
    [beta] => 1
    [win16] =>
    [crawler] =>
    [stripper] =>
    [wap] =>
    [netclr] =>
)

Wszystko byłoby okej jakby nie mały problem.

Kod: Zaznacz całyWarning: get_browser() [function.get-browser]: browscap ini directive not set.

I nie mam najmniejszego, zielonego czy nawet czerwonego pojęcia jak to włączyć próbowałem już wszystkiego.